9.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Nizozemska u završnici utakmice slomila otpor Senegala

Nogometaši Nizozemske pobijedili su Senegal rezultatom 2:0 u 1. kolu grupe A odigranom na stadionu Al Thumama u Dohi, te su već sad napravili veliki korak ka prolasku u nokaut fazu.

Iako lišeni usluga najboljeg igrača Sadia Manea, Senegalci su pružili jak otpor favoriziranim Nizozemcima i dugo su odolijevali napadima popularnih Lala, ali kapitulirali su u finišu.

Nizozemska je najbolju šansu u prvom dijelu imala u 19. minuti kada je De Jong bio sam ispred Mendyja, pokušao je driblati i izblokiran je u posljednji čas te su na poluvremenu mreže mirovale.

U 53. minuti Gakpo je centrirao iz kornera, Van Dijk je dobro skočio i šutirao glavom, ali preko gola. Senegal je prvi put prijetio u 65. minuti, ali udarac Die obranio je Noppert.

Konačno, Nizozemska je do pobjede došla u 86. minuti kada se činilo da nemaju ideje da dođu do gola. De Jong je ubacio loptu s lijeve strane, Gakpo je nadvisio Mendyja i pogodio glavom za 1:0! Bio je to prvi šut Nizozemaca u okvir gola, a trijumf su ovjerili u devetoj minuti sudačke nadokande kada je Klaassen postavio konačnih 2:0.

Nizozemska će u narednom kolu igrati protiv Ekvadora, dok će Senegal prve bodove tražiti protiv domaćina Katara.