7.7 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Njemačka u fenomenalnoj utakmici razbila Portugal i približila se osmini finala

Nogometna reprezentacija Njemačke pobijedila je u Minhenu selekciju Portugala rezultatom 4:2, u okviru 2. kola grupe F Europskog prvenstva, te su napravili veliki korak ka plasmanu u osminu finala. Portugal je, s druge strane, u nešto kompliciranoj situaciji.

Nijemci će u posljednjem kolu igrati s Mađarskom i uz pobjedu sigurno će proći dalje, dok će Francuska i Portugal odmjeriti snage u okršaju svjetskih i europskih prvaka, a čini se da bi objema reprezentacijama remi trebao biti dovoljan za prolaz.

Što se tiče ove utakmice, Elf je od početka krenuo silovito i redale su se šanse pred golom Portugala.

Već u 5. minuti Gosens je zatresao mrežu gostiju, ali pogodak je poništen jer je Gnabry prethodno bio u zaleđu. Potom su dobre prilike propustili Havertz i Muller, da bi u 15. minuti uslijedio šok za Nijemce.

Portugal je izveo fenomenalan kontranapad kojeg je nakon briljantnog trka u gol pretvorio Ronaldo za vodstvo aktualnih europskih prvaka 1:0. U 22. minuti Ruben Dias je šutirao nakon centaršuta iz slobodnog udarca, ali lopta je prohujala pored gola i to je bilo sve od Portugala u ovome meču.

Od tog trenutka postojala je samo jedna ekipa na terenu, a Nijemcima se pritisak isplatio u 36. minuti. Gosens je ubacio loptu u sredinu, a Dias u duelu s Havertzom, u želji da spasi gol, zatresao je vlastitu mrežu za 1:1.

Samo tri minute kasnije već je bilo 2:1. Nakon slične akcije i povratne lopte Gnabryja, Guerreiro je postigao drugi autogol za preokret Elfa u finišu prvog poluvremena.

I drugo poluvrijeme Njemačka je otvorila na sjajan način. U 51. minuti nakon lijepe akcije, Gosens je ubacio s lijeve strane, a na pravom mjestu našao se Havertz kojem nije bilo teško da povisi na 3:1.

Nijemci su napadali u valovima, a kao plod takve igre stigao je i četvrti gol. Kimmich je lijepo ubacio s desne strane, a na pravom mjestu našao se danas sjajni Gosens koji je iz blizine glavom zakucao loptu u mrežu Rui Patrcija za 4:1.

Portugal je u 67. minuti uspio za trenutak vratiti nadu. Moutinho je ubacio iz slobodnog udarca, Ronaldo je s druge stative vratio loptu, a na pravom mjestu je bio Jota koji je pogodio za 4:2.

Portugalci do kraja ipak više nisu imali snage da ozbiljnije ugroze gol Neuera i rezultat se nije mijenjao, pa ćemo u posljednjem kolu dobiti konačan rasplet ove grupe.

Rezultat i strijelci:

Portugal – Njemačka 2:4 (Rolando 15′, Jota 67′ / Dias a.g. 36′, Guerreiro a.g. 39′, Havertz 51′, Gosens 60′)