12.7 C

NK Široki Brijeg-NK Čelik 0:1

Loš početak za nogometaše Širokog. Iako je sve izgledalo da će ovo biti dobra večer na Pecari gdje se okupio impozantan broj gledatelja s obzirom na utakmice Premijer lige, ipak nije dobro završilo i gledatelji su se razišli razočarani Široki je već na samom startu prosuo tri boda što nikako ne može biti dobro za klub s Pecare koji uvijek ima visoke ambicije. Čelik je dobio utakmicu rezultatom 0:1 ..

Široki je od početka kontrolirao posjed, dok se Čelik orijentirao na kontre i u prvom poluvremenu imao nekoliko zaista opasnih akcija.

Prva velika prilika viđena je u devetoj minuti kada je Ćorić sjajno prošao i uputio povratni pas za Jurilja. Ipak, Jurilj je iz odične pozicije šutirao preko gola Čelika.

Slična akcija viđena je tri minute kasnije pred golom domaćih.

Huseinbašić je probio po desnom krilu i uposlio Dedića koji je imao puno prostora, ali je također šutirao jako neprecizno.

Široki je pritiskao, a u 23. minuti uspio zatresti mrežu gola Čelika, ali je pogodak domaćih poništen zbog navodnog faula Bagarića nad golmanom gostiju.

Pavlović se istakao kada je u 31. minuti spriječio gol Širokog, ali golman Čelika ne bi mogao ništa šest minuta kasnije. Ipak, Bagarić nije uspio prikucati loptu u gol nakon šuta Babića, pa je propala druga velika prilika za Široki.

Pred sam odlazak na odmor je ponovo zaprijeto Jurilj. Ipak, njegov šut je izblokiran, pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:0.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je u 51. minuti. Ostavili su gosti previše prostora Babiću koji se našao u odličnoj situaciji, ali je šutirao pravo u Pavlovića.

Period nakon toga nije ponudio previše uzbuđenja. Tempo igre je bio znatno sporiji nego u prvom dijelu.

Čelik se povukao, a Široki nije uspijevao pronaći put do gola protivnika. Bilo je tu i puno prekida, a prvo naredeno uzbuđenje je viđeno u 72. minuti kada je Zvonimir Vukoja uputio delekometni pokušaj, ali je Pavlović sjajno reagirao.

Samo dvije minute kasnije je Čelik stigao do vodstva.

Uspavani domaćini su ostavili previše prostora Zeničanima, koji izvode brzu akciju, a Huseinbašić pogađa za 0:1.

Na samom kraju utakmice Široki je imao odličnu šansu kad je promašio Jurić.