15.5 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Nogometašice ŽNK Brotnjo osvojile naslov prvakinja

Pobjedom 2:0 nad izravnim konkurenticama iz ŽNK Inter – Posušje, nogometašice ŽNK Brotnjo danas su osvojile naslov prvakinja Druge ženske lige – Jug i izborile plasman u Prvu ligu. Čitlučanke su do pobjede stigle golovima Marije Doko i Vesne Mandžo.

Doko je pogodak postigla na samom kraju prvog poluvremena, dok je Mandžo konačnih 2:0 postavila u 71. minuti, piše Citluk.ba.

Nakon završetka utakmice nogometašicama ŽNK Brotnjo uručen je pehar namijenjen osvajačicama Druge ženske lige – Jug u sezoni 2018./2019.

ŽNK Brotnjo: Hrkać, Puljić (od 65. Skoko), Bevanda, K. Barbarić, Bošković (od 82. Zekušić), Krasić, N. Barbarić, Miletić (od 62. Dugandžić), Doko, Cvitković (od 62. Mandžo), Petrušić.

ŽNK Inter: Maras, M. Landeka, Čutura, Bakula, A. Landeka, Galić, An. Landeka (od 25. Prljević), I. Čutura, Marić, Ćesić, Begić.

Vođene trenerima Josipom Ćavarom i Leonardom Klemom, nogometašice ŽNK Brotnjo osvojile su 26 bodova u ligi i naslov prvakinja, što je izvanredan uspjeh, a velike zasluge za ovakav rezultat pripadaju i predsjedniku ŽNK Brotnjo Dani Bevandi, potpredsjedniku Danijelu Sabljiću i sportskom direktoru Mateu Musi.

Uspjeh bi bio nezamisliv i bez sponzora kojima su se iz ŽNK Brotnjo zahvalili nakon pobjede nad izravnim konkurenticama za naslov prvaka i poručili kako su nakon četiri godine zajedništva, napornog rada i velikog odricanja ostvarili prvi zacrtani sportski cilj, plasman u Prvu ligu.