13.8 C

Novak Đoković ostao i bez brončane medalje

Španjolski tenisač Pablo Carreno-Busta (11. ATP) osvojio je brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon što je u jutrošnjem meču za treće mjesto svladao favorizovanog Srbijanca Novaka Đokovića (1. ATP).

Nakon gotovo tri sata igre bilo 2:1 za Španjolca, po setovima 6:4, 6:7, 6:3. Prvi tenisač svijeta je tako ostao bez ijedne medalje, iako je bio najveći favorit za osvajanje zlata na Olimpijskim igrama. Prvi break na meču viđen je u petom gemu kada Španjolac osvaja poen s nulom. Ovaj gem je podsjetio na onaj iz Novakovog duela polufinala protiv Zvereva koji je promijenio tijek meča.

Imao je potom vidno umorni Novak dvije prilike da se vrati u set, da dođe do 5:5, ali je izgubio u dvije razmjene pa je Busta na svom posljednjem servisu riješio pitanje pobjednika u prvom setu.

U drugom setu nije bilo grešaka ni na jednoj strani. Tenisači gotovo da nisu imali šansi napraviti break na servis protivnika pa se očekivano igrao tie-break. Đoković se u njemu bolje snašao iako je bio na ivici poraza te u tom trenutku ostao u igri za broncu.

U trećem setu Carreno-Busta je igrao dominantno i sigurno te je uz break osvojen odmah na početku odlučujućeg seta sigurno došao do zasluženog trijumfa i brončane medalje.

Podsjetimo, u sutrašnjem finalu za zlatnu medalju borit će se Nijemac Alexander Zverev (5. ATP) i Rus Karen Hačanov (25. ATP).