16.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Odlična Belgija ubjedljivo pobijedila Rusiju

Nogometna reprezentacija Belgije pobijedila je Rusiju na Sankt Peterburg stadionu pred 30.000 navijača rezultatom 3:0 i tako na najbolji mogući način otvorila nastup na Europskom prvenstvu.

Belgija je puno bolje otvorila meč i već u 10. minuti stigla u vodstvo. Lopta se nakon jedne akcije odbila direktno na nogu Lukakuu, a sjajni belgijski napadač nije propustio takav poklon i rutinski je loptu poslao u mrežu.

Nakon što je postigao gol, Lukaku se sjetio svog klupskog suigrača Christiana Eriksena koji se danas srušio na terenu protiv Finske i tokom proslave gola u kameru mu poručio da ga voli.

“Chris, Chris… Ostani jak, volim te!”, poručio je Lukaku.

Imala je Rusija odmah šansu preko Fernandesa da dođe do poravnanja, ali je Courtois obranio njegov udarac, da bi u 23. minuti Thorgan Hazard propustio šansu da za Belgiju postigne drugi gol.

Ipak, spasa za Rusiju nije bilo u 34. minuti kada je rezervista Meunier zakucao loptu u mrežu za vodstvo Belgije od 2:0, nakon čega je bilo jasno da će Belgija u ovom meču upisati pobjedu.

U drugom poluvremenu Belgija je rutinski čuvala stečenu prednost, nijednog trenutka nije dozvolila Rusiji da ugrozi njihovo vodstvo i na kraju je došla do prve pobjede na smotri najboljih evropskih selekcija. Konačnih 3:0 postavio je Lukaku u 89. minuti svojim drugim golom.

U prvom meču grupe B Finska je rezultatom 1:0 pobijedila Dansku.