Naslovnica Hercegovina Počeo upis djece u prve razrede mostarskih škola

Počeo upis djece u prve razrede mostarskih škola

hdr

Upis djece u prvi razred osnovnih škola po devetogodišnjem nastavnom planu i programu na području Grada Mostara, prema instrukciji Ministarstva obrazovanja, znanosti kulture i sporta HNK/Ž počeo je 12. ožujka i trajat će do 22. svibnja za djecu po hrvatskom planu i programu, a po bosanskom planu i programu upis počinje 22. travnja i završava 10. svibnja.

Iz Odjela za društvene djelatnosti Grada Mostara u školu se upisuju djeca koja do 1. ožujka tekuće godine navršavaju pet i pol godina života. Za upis djeteta koje do navedenog datuma nema navršenih pet i pol godina potrebno je, radi uvrštavanja u spisak školskih obveznika, pribaviti odobrenje Službe za odgoj, obrazovanje, mlade i sport.

Kako navode na stranicama škola, pri upisu djeteta potrebno je donijeti slijedeću dokumentaciju:

– Evidenciju o dosadašnjem cijepljenju (zdravstvenu iskaznicu) i nalaz liječnika ukoliko djeca imaju zdravstvenih poteškoća
– Izvadak iz matične knjige rođenih
– Obavijest iz evidencije o prebivalištu -CIPS

Sistematski pregledi djece za upis u prvi razred u školskoj 2019/2020. vršiti će se po slijedećem redoslijedu:

O.Š. Zalik – 22. travnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. Vrapčići – 23. travnja od 8.30 do 11.30 sati
VI. osnovna škola – 24. travnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. Mustafa Ejubović ”Šejh Jujo” – 25. i 26. travnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. Omer Maksumić, Podvelež – 29. travnja 8.30 do 9 sati
O.Š. Gnojnice – 29. travnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. Mujage Komadine 30. travnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. Bijelo Polje, Potoci 6. svibnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. Blagaj – 7. svibnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. D. Drežnica – 8. svibnja od 8.30 do 10.15 sati
O.Š. G. Drežnica – 8. svibnja od 11 do 12 sati
IV. Osnovna škola – 9. i 10. svibnja od 8.30 do 11.30 sati
O.Š. A. B. Šimića – 15. i 16. travnja u 14 sati
O.Š. Marina Držića – 17. travnja u 14 sati
O.Š. Petra Bakule – 29. i 30. travnja od 9 do 14 sati
O.Š. Ivana Gundulića – 6. i 7. svibnja od 9 do 14 sati
O.Š. S.S. Kranjčevića -8. i 9. svibnja od 9 do 14 sati
O.Š. Ilići – 10. svibnja od 14 sati
O.Š. Ilije Jakovljevića – 13. i 14. svibnja od 9 do 14 sati
Treća osnovna škola – 15. svibnja od 14 sati
O.Š. Cim – 16. svibnja od 14 sati
O.Š. Jasenica – 17. svibnja od 14. sati
O.Š. Bartola Kašića – 17. svibnja od 14.30 sati
O.Š. Vojno – 20. svibnja od 14. sati
OŠ. Raštani – 20. svibnja od 14.30 sati
O.Š. Kruševo – 22. svibnja od 14 sati
O.Š. Polog – 22. svibnja od 15 sati