Nogometaši HŠK Zrinjski 2009. godište jučer su nastupili na međunarodnom nogometnom turniru u Tomislavgradu. Nakon odigranih utakmica zauzeli su četvrto mjesto.

Za HŠK Zrinjski su nastupili: Leon Marić, Sandro Zovko, Lovro Škrobo, Josip Buhovac, Roko Krešić, Domagoj Matić, Zlatno Ivanković, Marko Buhovac, Marko Palac, Ivan Miletić, Ivano Vasilj, Vito Avmedovski i Leon Špec. Trener: Dragan Vrdoljak, med. osoblje: Sandro Avmedovski.

Mali Plemići odlično su otvorili turnir. Prvu utakmicu u skupini B odigrali su protiv domaćina HNK Tomislav iz Tomislavgrada, te zabilježili visoku pobjedu od 8:0.

U drugoj utakmici HŠK Zrinjski se sastao sa ŠN AS Međugorje. Dosta zanimljiva utakmica donijela je dva gola, po jedan u obje mreže. Poveli su mladi igrači Međugorja, da bi Plemići u drugom poluvremenu uspjeli poravnati rezultat. Nažalost, dosta propuštenih prigoda s obje strane.

Nakon razigravanja po skupinama, Plemići su odigrali dosta zanimljivu utakmicu protiv vršnjaka iz Trebinja. Zrinjski je kontrolirao igru i rezultat tijekom cijele utakmice, a mali nogometaši Leostarsa ipak nisu uspjeli doći do pobjede nad Zrinjskim.

U polufinalu gledatelji su vidjeli mali gradski derbi između nogometaša Veleža i Zrinjskog. Zanimljiva utakmica s dosta promašenih prilika s obje strane. Ipak, rođeni su uspjeli nakon slobodnog udarca doći do pobjede i plasirati se u finale.

U utakmici za treće mjesto Zrinjski je ponovno odmjerio snage sa ŠN AS Međugorje. Zrinjski je dobro otvorio utakmicu, ali što se duže igralo bio je vidljiv umor kod igrača iz Mostara, tako da su mali igrači iz Međugorja u drugom poluvremenu postigli dva pogotka koja su im donijela treće mjesto na ovom turniru.