16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Poljska propustila šansu da svlada Meksiko

Nogometaši Meksika i Poljske remizirali su bez golova (0:0) u susretu prvog kola grupe C na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru, a tragičar je bio Robert Lewandowski koji je promašio kazneni udarac.

Meksiko je bio bolji rival u prvom poluvremenu, iako nije bilo stopostotnih prilika. Lozano je probio po desnoj strani u 5. minuti, ubacio za Vega, ali se on nije najbolje snašao na drugoj stativi.

Nešto kasnije Moreno je glavom šutirao nakon ubačaja, ali lopta je otišla preko gola i na odmoru su mreže mirovale.

Poljaci su se probudili u nastavku, a šansu utakmice propustili su u 57. minuti nakon što je u kaznenom prostoru srušen Lewandowski, a poslije čega je dosuđen kazneni udarac.

Napadač Barcelone je preuzeo odgovornost, ali sjajni Ochoa mu je obranio kazneni udarac.

Meksiko je prijetio u 64. minuti kada je Alvarez šutirao, lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača Meksika i krenula u gol, ali vratar Poljske Szczesnyj sjajno je obranio i do kraja je ostalo 0:0.

Meksiko će u narednom kolu igrati protiv Argentine, dok se Poljska sastaje sa Saudijskom Arabijom.