15.5 C

Poraz nogometaša Zrinjskog u Bijeljini

Ekipa bijeljinskog Radnika napravila je veliko iznenađenje svladavši Zrinjski rezultatom 1:0 u 10. kolu m:tel Premijer lige BiH. Radnik, koji je do danas bio jedini tim u Premijer ligi bez pobjede ove sezone, slavio je protiv drugoplasiranog Zrinjskog zahvaljujući golu u ranoj fazi utakmice.

Već u osmoj minuti domaći su poveli. Nakon ubačaja Đurića glavom je odlično reagirao Batar i pogodio za veliku radost izabranika Vlade Jagodića. Nakon primljenog gola, Mostarci su kreirali veliki pritisak na gol Radnika. Karlo Kamenar je bio vrlo zapažen i u dva navrata je namučio vratara Hodžića.

U završnici prvog poluvremena pokušao je Šipovac za goste, ali njegov silovit udarac odlazi preko gola. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Nastavak donosi sličan rasplet igre kao i u prvom. Zrinjski je silovito prijetio, ali bezuspješno. Na otvaranju drugog dijela velike šanse su imali Bašić i Kamenar, ali su golman Hadžić i prečka spašavali Radnik.

Odličnu šansu za Mostarce imao je Nemanja Bilbija 10 minuta prije kraja, ali je Hodžić ponovo odlično intervenirao. Do kraja je ostalo 1:0, tako da je Radnik upisao veliku pobjedu koja daje nadu u bolji nastavak sezone, dok je Zrinjski doživio bolno iznenađenje.