13.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Poraz reprezentacije BiH od Irana

Reprezentacija BiH doživjela je još jednu blamažu. Bezidejni “Zmajevi” poraženi su u prijateljskoj utakmici od Irana na stadionu Asim Ferhatović Hase rezultatom 0:2.

Gostujuća selekcija pružila je bolju partiju i nadigrala BiH reprezentaciju, a golove za pobjedu Irana postigli su Kaveh Rezaei i Mahdi Ghaedi, piše Avaz.

Iran je u prvom poluvremenu imao dvije odlične prilike da dođe do prednosti, ali je mreža našeg gola ostala netaknuta zahvaljujući odličnim intervencijama Jasmina Burića koji je u 22. minuti zbog povrede morao napustiti teren, a zamijenio ga je Kenan Pirić.

Početak drugog dijela donio je vodstvo Iranu. Nakon greške Bojana Nastića lopta je došla do Kaveha Rezaeija koji pogađa za 0:1.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine i u nastavku meča bila je bezopasna te nije ozbiljnije zaprijetila golu Irana, a gosti su u sudijskoj nadoknadi došli do drugog gola. Strijelac je bio Mahdi Ghaedi.

Nakon poraza od Irana, reprezentaciju Bosne i Hercegovine očekuju dvije vrlo teške utakmice u okviru Lige nacija.

“Zmajevi” u nedjelju gostuju Nizozemskoj u Amsterdamu, a u srijedu će na Grbavici dočekati selekciju Italije.