9.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Poraz rukometaša Leotara ‘pokvario’ završnicu prvenstvene utrke

Da li zbog emocionalne ispražnjenosti nakon pobjede prošlog vikenda i plasmana u play off, ili zbog lošeg pristupa, tek rukometaši „Leotara“ porazom su završili ligaški dio natjecanja u Premijer ligi BiH.

„Konjuh“ iz Živinica, jedna od ponajboljih BiH rukometnih ekipa, strpljivo je „zidala“ pobjedu i u tome uspjela. Konačni rezultat 30-27, poluvrijeme 15-15 , najrealniji je prikaz događanja na terenu jer su gosti taman za toliko bili bolji.

U prvom poluvremenu trebinjski premijerligaš je imao prednost i do tri gola, a gosti su, jakom obranom i raznovrsnom igrom u napadu lako anulirao manjak u golovima. U drugom poluvremenu, gosti iz Živinica su imali više raspoloženih igrača i to je, uz par obrana čuvara mreže „Konjuha“, Almira Bojića, odlučilo konačnog pobjednika. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Husić sa 7 golova a kod Leotara identičan učinak imao je Glendža.

Da na golu „Leotara“ nije bio fenomenalni Radović sa 15 obrana, pobjednik bi i ranije bio riješen.

„Čitav tjedan sam upozoravao svoje igrače da je ‘Konjuh’ jedna od najboljih BiH ekipa. Govorio sam da budemo oprezni, da igramo jaku obranu ali, nažalost, ništa od toga. Ovo moramo itekako dobro analizirati da nam se nebi ponovilo na finalnom turniru Kupa RS i u play offu“, kaže Darko Tavrić trener „Leotara“

„Niko se na terenu ‘Leotara’ neće naigrati. Odlična je ovo ekipa i od njih očekujem još bolje igre u Play offu. Pobjednika je odlučio veći broj raspoloženih igrača. Čuvar mreže ‘Leotara’ je briljirao, ali su ipak dvije obrane našeg vratara donijele konačnu prevagu“, nije štedio riječi hvale za „Leotar“ trener „Konjuha“ Toni Čolina.

„Leotar“ je na kraju prvenstva ostvario plasman na sedmo mjesto sa 41 osvojenim bodom, 13 pobjeda, dva „remija“ i 11 poraza i u četvrtfinalu play offa za prvaka BiH sastati će se sa prvoplasiranom ekipom ligaškog dijela natjecanja – „Bosnom“ iz Visokog.

Prije toga „Leotar“ će biti domaćin Završnog turnira za pobjednika Kupa RS a u polufinalu se sastaje sa ekipom „Lokomotive“ iz Brčkog.