16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Remi nogometaša Bosne i Hercegovine i Kostarike

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u prijateljskoj utakmici sa selekcijom Kostarike na stadionu Bilino Polje u Zenici. Utakmica je okončan bez pogodaka pa su Zmajevi tako nastavili očajni niz od gotovo 500 dana bez pobjede.

Priliku na ovom susretu dobili su igrači koji nisu igrali nedavni meč protiv Finske (2:2) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a ekipa je bila lišena usluga i izbornika Ivayla Peteva koji je jučer dobio nalaz da je pozitivan na koronavirus.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav budući da su obje ekipe podbacile. Nije bilo ideja u kreiranju akcija, a ni mogućnosti da se ozbiljnije zaprijeti golu rivala pa se shodno tome na odmor otišlo bez pogodaka.

Reprezentacija BiH je imala nešto veći posjed lopte, ali je porazna činjenica da su Zmajevi u prvih 45 minuta uputili svega dva šuta ka gostujućem vrataru i to oba puta preko Hadžiahmetovića.

U drugom poluvremenu napokon i poneko uzbuđenje na terenu. Već u petoj minuti nastavka Kostarika je imala veliku šansu. Gosti su nakon kornera čak tražili i gol jer su smatrali da je lopta prešla gol-liniju, ali Cipetić je uz pomoć prečke uspio nekako izbaciti loptu iz gola.

Nastavila je Kostarika s napadima. Šest minuta kasnije Campbell je šutirao nakon centaršuta s desne strane, lopta na putu prema golu pogodila Ahmethodžića, a u nastavku akcije Vasilj je odlično obranio drugi pokušaj gostiju.

Do kraja utakmice ponovo uspavanka na Bilinom Polju. Tome su doprinijele i brojne izmjene igrača pa gledatelji kraj malih ekrana gotovo da ništa nisu mogli vidjeti. Meč je završen bez pogodaka.

Za reprezentativce BiH nema puno odmora jer već u srijedu igraju novu utakmicu. Ovaj put dočekujemo selekciju Francuske u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a ova utakmica igra se u srijedu na stadionu Grbavica.