19.9 C

Remi nogometaša mostarskog Veleža i banjalučkog Borca

Nogometaši Veleža i Borca podijelili su bodove na stadionu Rođeni u 28. kolu m:tel Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1 pa je razlika na vrhu ljestvice ostala kao i prije utakmice. Borac na prvom mjestu pet kola prije kraja prvenstva ima 54 boda, a Velež 52.

Nakon početnog pritiska Borca, Velež je prvi put ozbiljno zaprijetio u devetoj minuti, ali je Vehabović bio zamalo neprecizan. Samo pet minuta kasnije uzvratio je i Borac, a ovaj put neprecizan je bio Uzelac nakon ubacivanja Ziljkića.

Igralo se potom uglavnom na sredini terena, a Anđušić je u 23. minuti uputio opasan udarac kojeg je blokirala obrana Borca. Do odlaska na odmor više nije bilo velikih uzbuđenja osim što su gosti zbog povrede morali promijeniti golmana pa je umjesto Pavlovića među stative stao Lakić.

Slično se igralo i u nastavku utakmice, a onda pola sata prije kraja domaći dolaze u vodstvo. Ovčina je sjajno probio po desnoj strani, potom ubacio loptu, a Brandao je rutinski pogodio za 1:0.

Kao da je to bio znak za grublju igru pa je sudac Grbić stalno potezao za žutim kartonima, a u 65. minuti Anđušić je u dobroj situaciji bio sebičan pa Velež nije udvostručio vodstvo.

Krenuo je potom Borac žestoko po izjednačenje, ali su napadači banjalučke ekipe danas očajno igrali te su napadi uglavnom bili jalovi. Obrana Veleža na čelu s kapetanom Zvonićem i vratarom Bogdanovićem nije imala problema sve do dvije minute prije kraja utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za Borac. Vranješ je bio siguran s bijele točke za konačnih 1:1.

Velež u narednom kolu gostuje Zrinjskom u mostarskom gradskom derbiju, dok Borca očekuje dosta lakša utakmica protiv Krupe na domaćem terenu.