13.8 C

Remi nogometaša Sarajeva i mostarskog Veleža

Nogometaši Sarajeva i Veleža odigrali su večeras utakmicu 5. kola mtel Premijer lige BiH. Odmah od početka Velež je krenuo dosta napadački. Pršeš odmah prijeti u četvrtoj minuti, Miličević blokira i spašava svoj gol.

Mulić u 11. minuti sjajno šutira iz slobodnjaka, pogađa vanjski dio mreže, a sedam minuta kasnije Radović također odlično šutira, Kovačević spašava vrata domaćina.

Dvije minute kasnije ponovo Radović kreira šansu za goste iz Mostara. Hodžića kao da nije bilo ispred njega, lopta dolazi do Cvijanovića, koji šutira, a Kovačević spašava.

Potom se Bordo tim malo probudio. Prijetili su preko Oremuša i Mustedanagića, ali nije bilo dobre završnice.

U 44. minuti šok za domaće. Hodžić griješi, Brandao mu uzima loptu i ubacuje u sredinu. Mulić ju sjajno propušta kroz nooge, a Mehmed Ćosić pogađa za 0:1 što glasi i rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Tatar prijeti, ali ne zabija, da bi zatim u 59. minuti domaći tim ipak izjednačio. Nakon lijepe akcije Handžić koji spušta loptu za Ivana Jukića, a ovaj zabija za 1:1.

Sarajevo je potom krenulo po pobjedu. Velež je bio u podređenom položaju, a u 69. minuti Zvonić izbija loptu sa gol-linije. Minut kasnije Dupovac u velikoj prilici, ali vratar Veleža Bobić odlično brani.

Do kraja je Bordo tim imao nadmoć. Međutim, nije uspio da dođe do gola i ostalo je 1:1.