16.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Remi nogometaša Sarajeva i Željezničara

Nogometaši Sarajevo i Željezničara podijelili su bodove na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u zaostaloj utakmici 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 1:1.

Obje ekipe nastavile su svoje odlične nizove bez poraza u utakmici koja je odigrana bez publike, drugi put u povijesti ovog velikog rivalstvu, piše Klix.ba.

U prvih pola sata viđen je uzbudljiv susret, ali u tom trenutku nije bilo udaraca na gol. Prvu veliku priliku na meču imao je Velkoski. Nakon ubačaja s desne strane Velkoski je šutirao iz prve, lopta se od Blaževića odbila i udarila u stativu. Erić je imao mnogo sreće s obzirom da je već bio svladan.

Ipak, pet minuta kasnije nije mu bilo spasa. Tatar je šutirao, Erić je odbio loptu, Rahmanović je najbrže reagovao i pospremio je u mrežu za 1:0.

Moglo je Sarajevo do vrha napuniti mrežu Plavih budući da su do odlaska na odmor imali tri velike prilike. Handžić je sva tri puta bio u dobroj situaciji, ali je dva puta bio izblokiran te mu jednom Erić odlično obranio. Poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0.

U nastavku druga slika na terenu. Izostao je veliki pritisak Sarajeva koji je vladao u prvom poluvremenu, dok je ekipa Amara Osima sve češće prijetila i preuzimala inicijativu.

Dva puta je u odličnoj poziciji bio Lendrić, a onda u 66. hladan tuš za domaće nakon što je bivši igrač Sarajeva Alispahić postigao fantastičan gol. Vezni igrač Želje je nakon izbijene lopte šutirao fenomenalno iskosa s lijeve strane van kaznenog prostora, a nemoćni Kovačević je samo pogledom ispratio loptu u svoj gol.

Pokušavale su obje ekipe do kraja meča postići pogodak za vodstvo, a najbliži golu bio je Lendrić u sudijskoj nadoknadi kada je Kovačević spasio Bordo tim.

Sarajevo je ostalo na prvom mjestu Premijer lige BiH s četiri boda više u odnosu na drugoplasiranog Željezničara.