23.9 C
Subota, 27 travnja, 2024

Remi u derbiju u Mostaru: Velež i Borac odigrali bez golova

Derbi 20. kola Wwin lige odigrali su danas FK Velež i FK Borac. Na kraju je završilo 0:0 u poprilično sablasnoj atmosferi, s obzirom da je kiša padala sinoć u Mostaru, te danas tijekom cijelog dana i svakako spriječila sjajnu atmosferu na tribinama.

Mnogi navijači u posljednji čas su odustali od odlaska na stadion, te su tribine zaista bile sablasne.

Već u četvrtoj minuti dobra prilika za goste, ali Hadžikić intervenira ispred Lukića. U 18. minuti Suljić u šansi za Velež, no nije šutirao, već je pokušao driblati i propala je sjajna šansa za domaće.

Nakon toga ponovo prijeti Suljić, no Milošević brani. U 26. minuti Kulašin u prilici za Borac, ali malo je zakasnio na drugoj stativi. Pred kraj prvog dijela Guliashvili je pokušao sa 30 metara, lopta je otišla visoko preko gola.

U nastavku prvi prijeti Blagaić za goste, ostaje 0:0. Kako je vrijeme odmicalo, tempo meča je padao.

Drugi dio zaista je bilo za zaborav i definitivno su malobrojnim navijačima ostali dužni i jedni i drugi. U 81. minuti Haskić je probio po strani, ali izblokiran je u posljednji čas i lopta je otišla u korner.

Pokušao je nakon toga i Guliashvilli, no Milošević to sigurno branio. Vidljivo je bilo da gosti idu na bod, te da nemaju previše ambicija u napadu.

U 90. minuti velika šansa za Velež. Oreč je ostao sam, šutirao, ali ide to preko gola. Kada se očekivao kraj, uzvraćaju gosti. Jurilj šutira, Hadžikić brani i lopta pogađa prečku, te ide u korner. Nakon kornera lopta do Jurilja, on šutira, no Hrčak blokira i tako spašava svoj tim.

Ostalo je 0:0, te vjerojatno mogu biti zadovoljni u oba tabora.

Velež sada ima 35 bodova i ostao je na trećem mjestu, dok je Borac i dalje lider te ima sada deset bodova prednosti nad Zrinjskim, ali Plemići tek sutra igraju svoj meč protiv Igmana.

FK Velež u narednom kolu Wwin lige gostuje Posušju, dok Borac dočekuje GOŠK. Prije toga će sredinom sedmice u okvirun četvrtfinala Kupa naše zemlje Velež za rivala imati NK Široki Brijeg, dok će Borac ugostiti FK Sarajevo.