15.5 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Remi u Maksimiru! Dinamo odlično krenuo pa stao

prvoj utakmici 3. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu u Maksimiru igrao 1-1 (1-0) protiv mađarskog Ferencvarosa.

Dinamo je poveo u 7. minuti odličnim pogotkom Olma koji je, nakon što mu je Oršić dodao loptu na vrhu kaznenog prostora, u punom trku ušao u suparnički 16-erac gdje je gurnuo loptu kroz noge svom čuvaru prije no što je snažnim udarcem iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut.

Ferencvaros je poravnao u 59. minuti, a strijelac je bio Siber. Zubkov je probio lijevo krilo i poslao povratnu loptu na 11 metara gdje je natrčao Nguen.

Jak udarac Norvežanina obranio je Livaković, no lopta se odbila ravno na glavu Sigera i otišla prema golu. Perić je atraktivno pokušao izbiti loptu s gol-linije, ali su suci procijenili kako to nije uspio na vrijeme.

Dinamo je do kraja susreta imao dvije velike prilike za drugi pogodak, ali je Hajrović u 64. minuti, nakon što su se gostujući stoperi spetljali u svom kaznenom prostoru, s osam metara zatresao gredu, dok Oršić u 90. minuti nije uspio iskoristiti pogrešku vratara Dibusza koji je promašio loptu već je s dva metra glavom iskosa pogodio vanjski dio mreže. Uzvrat je za tjedan dana u Budimpešti.