7.7 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Rukometaši Hrvatske pred ispadanjem sa SP-a nakon šokantnog poraza od Argentine

Rukometaši Argentine senzacionalno su pobijedili Hrvatsku u utakmici Svjetskog prvenstva rezultatom 23:19 te Kauboje kolo prije kraja doveli pred ispadanje sa smotre najboljih.

Argentinci su danas odigrali odličnu utakmicu i u potpunosti zaustavili rukometaše Hrvatske u napadu, a da će Hrvatima biti teško u današnjem meču bilo je jasno već nakon prvih 30 minuta kada je rezultat na semaforu bio 12:12, iako je Argentina prikazala puno bolju igru.

Već na početku meča Hrvatska je izgubila veliki broj lopti, njihovi rukometaši promašivali su zicere ispred gola Argentine, što je reprezentacija iz Južne Amerike iskoristila i stigla do vodstva od 5:0. Ipak, Hrvati su se uspjeli vratiti i do poluvremena poravnati rezultat.

U nastavku je Argentina nastavila s dobrom igrom, kako je vrijeme odmicalo tako su opet došli do prednosti i u završnici utakmice iskoristili sve greške Hrvata i s nekoliko laganih golova došli do nedostižne prednosti i pobjede.

Hrvatima u posljednjoj utakmici treba čudo da bi se plasirali dalje, a njima pored pobjede protiv Danske treba poraz Argentine od Katara.

“Bila je to daleko najgora utakmica ove generacije hrvatskog rukometa, a možda i najgora u povijesti”, piše Index.hr.

U drugom meču koji je počeo od 18 sati Mađarska je bila bolja od Poljske rezultatom 30:26, dok su u ranije odigranim utakmicama Katar i Španjolska upisali pobjede protiv Bahreina i Urugvaja.