12.7 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Rukometaši Švedske pobijedili Francusku i plasirali se u finale Svjetskog prvenstva

Rukometaši Švedske pobijedili su Francusku rezultatom 32:26 te se plasirali u finale Svjetskog prvenstva koje se trenutno održava u Egiptu.
Šveđani su nešto bolje otvorili utakmicu i u prvih 15-ak minuta kontrolirali su minimalnu prednost, a prvu veću razliku prave u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena kada dolaze do četiri pogotka razlike.

Do poluvremena su Šveđani nastavili s dobrom igrom, a na pauzu su otišli s prednošću od 16:13.

Francuska se uspjela vratiti početkom drugog poluvremena i smanjiti vodstvo Švedske na jedan gol zaostatka, no uslijedila je nova serija Šveđana od 3:0, nakon koje su rutinski privodili utakmicu kraju i čuvajući stečenu prednost osigurali prolazak u finale.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Wanne koji je postigao 11 pogodaka, a pratio ga je Pettersson koji je postigao šest. Na drugoj strani, najviše pogodaka za Francusku je postigao Descat (5).

U drugom polufinalu se sastaju Danska i Španjolska.