15.5 C

Sarajevo svladalo Borac i preuzelo vrh ljestvice

Nogometaši Sarajeva svladali su Borac u derbiju sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu “Asim Ferhatović Hase”. Bordo tim je u najboljoj utakmici ove sezone slavio rezultatom 4:2.

U 16. minuti Bordo tim je poveo. Nakon lijepe akcije po lijevoj strani Rahmanović je pokušao uposliti Tatara, Danilović je uklizao i nesretno loptu poslao u svoju mrežu sa desetak metara.

U 38. minuti napadi Borca su se isplatili kada je najprije Lukić šutirao, Kovačević odbio loptu, ona je došla do Ziljkića koji postiže pogodak za 1:1.

Radost Banjalučana je trajala samo dvije minute. Rahmanović se serijom driblinga na ivici kaznenog prostora oslobodio čuvara i potom majstorski pogodio nebranjeni dio Pavlovićevog gola za 2:1.

Odmah na startu drugog poluvremena Borac je ostao sa deset igrača u polju kada je arbitar Mujić pokazao drugi žuti karton Milojeviću nakon prekršaja nad Rahmanovićem.

Borac je i s igračem manje stigao do poravnanja. U 70. minuti Ziljkić je ubacio loptu, a Danilović dobija duel s Oremušom i glavom pogađa za 2:2.

Kao i nakon prvog pogotka, Borac nije dugo izdržao da opet ne dođe u rezultatski zaostatak. Samo 90 sekundi kasnije Tatar je postigao eurogol kada je šutirao iskosa sa lijeve strane i pogodio u stilu talijanskog velemajstora Insignea.

Do kraja susreta Sarajevo je rutinski zadržalo stečenu prednost, a u 90. minuti Tatar je na Fanimovu asistenciju pogodio iskosa sa desne strane za konačnih 4:2.