16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Sarajevski Olimpik bolji od Veleža

Olimpik je u 7. kolu Premijer lige BiH svladao na Otoci ekipu Veleža sa 2:1 i došao je do prvih bodova ove sezone. Mostarski tim je u ovaj meč ušao kao favorit. Ipak, nije danas tim Feđe Dudića previše blistao i na kraju je iznenađujuće poražen. Rođeni su ofanzivno ušli u meč.

Na startu su imali dobru šansu preko Zeljkovića čiji udarac završava preko gola, zatim je i Ovčina u prilici, no ni on nije precizan. Potom je uslijedio period mirne igre bez previše uzbuđenja. Toplo vrijeme je pravilo probleme, a Olimpik prvu šansu stvara nakon pola sata igre.

Hadžanović sjajno šutira sa 20 metara, Bobić još bolje brani. Radovac uzvraća za goste nekoliko minuta kasnije, ni on nije precizan, da bi nogometaši Olimpika potom dva puta tražili penal u dva napada zaredom, ali sudac se nije oglasio. U 40. minuti velika šansa za Velež. Ovčina proigrava Mulića, Hadžić istrčava i spšava svoj gol.

Prvo poluvrijeme završeno je udarcem Hadžanovića za domaće, Bobić sigurno brani i na odmor se otišlo bez golova (0:0). U nastavku je Olimpik bolji tim. Milanović je šutirao u 47. minuti, Bobić brani, ali u 52. minuti je domaći tim iskoristio bolju šansu. Muamer Adžem je zabio nakon ubacivanja Milanovića i asistencije Bajraktarevića za vodstvom od 1:0.

Pokušao je potom Feđa Dudić napraviti nešto izmjenama. Zvonić i Dario su ušli umjesto Osmića i Mulića, ali ovi se nisu ni postavili na terenu kada je domaći tim poveo sa 2:0. Milanović je ubacio za Osmanovića koji pogađa za 2:0. Gosti su potom bacili sve karte u napad. Pokušavali su se brzo vratiti u meč, ali u 69. minuti dobivaju pravi poklon.

Adžem je igrao rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je penal kojeg u pogodak pretvara Obren Cvijanović za 2:1, piše SportSport.ba.

Naravno, Rođeni su potom još žešće krenuli prema golu Olimpika, a u 77. minuti su dobili i igrača više. Adžem ponovo igra rukom, bilo je to u zoni šuta, te mu sudac pokazuje crveni karton. Pršeš iz slobodnjaka šutira, Hadžić brani nakon ovog prekida i spašava svoj tim, da bi zatim i Ćivić u 82. minuti imao dobar šut iz slobodnog udarca, tik pored gola.

Do kraja gosti nisu uspjeli doći do izjednačenja. Ostalo je 2:1 i Olimpik je došao do prvih bodova ove sezone

Premijer liga, 7. kolo: Olimpik – Velež 2:1 (Adžem 52′, Osmanović 56′ / Cvijanović 69’p)

Olimpik: Hadžić, Adžem, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Handžić, Milanović, Hadžanović, Imamović, Lekanić, Šišić.

Velež: Bobić, Radović, Zeljković, Ćosić, Cvijanović, Osmić, Vehabović, Cheshmedjiev, Radovac, Mulić.