17.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Široki Brijeg i Željezničar podijelili bodove u lošoj utakmici na Pecari

Široki Brijeg i Željezničar su remizirali rezultatom 0:0 u susretu osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Željezničar se na Pecaru došao nadigravati, te je u uvodnim minutama susreta prijetio preko Juričića i Mekića, a nakon dvadesetak minuta igre i Širokobriježani su opasno zaprijetili preko Mujana i Jurića, no nije bilo opasnosti po vratare.

Nakon pola sata igre vidjeli smo prvu veliku priliku na utakmici. Juričić je prelijepo uposlio Subašića s lijeve strane, krilni napadač Željezničara je majstorski primio loptu na prsa i odmah šutirao iz voleja, ali je vratar domaćih Miškić sjajno intervenirao.

Tri minute kasnije Široki je imao dvije vezane šanse. Najprije je dobar pokušaj Paponje sa ivice kaznenog prostora u posljednji trenutak izblokirao Kosorić u korner, a nakon ubačaja iz ugla u velikoj prilici našao se Musa koji je sa samo pet metara glavom šutirao preko gola.

U 36. minuti Željo je imao novu dobru priliku, na kraju duge akcije šutirao je Mekić, a Miškić krajnjim naporom brani njegov udarac jednom rukom. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Široki Brijeg kada je Mujan šutirao silovito sa 30 metara, ali lopta je prohujala pored gola.

U drugom poluvremenu obje ekipe su bile bezidejne, a jedinu priliku u drugom poluvremenu imao je Željezničar kada je u 47. minuti zaprijetio Bojo, ali bez problema za Miškića.

Kako se susret približavao kraju, obje ekipe su čuvale bod i na kraju su zadovoljne napustile Pecaru.