26.6 C
Nedjelja, 28 travnja, 2024

Široki Brijeg izbacio Velež iz Kupa BiH

Nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u dvomeču bili bolji od ekipe Veleža ukupnim rezultatom 5:3. Nakon što je nedavno Široki u Čitluku slavio sa 2:1, danas je na stadionu Rođeni pobijedio s 3:2.

Široki je u vodstvo došao u 14. minuti kada je Marin odlično ubacio s lijeve strane, a Chinedu sve ispratio i pogodio s dva metra. Šest minuta kasnije Široki je udvostručio vodstvo nakon što je Šturm loše procijenio loptu, a onda Kpan rutinski matirao golmana.

Ipak, u posljednjih 11 minuta prvog poluvremena Velež se potpuno vratio u igru. Prvo je Guliashvili odlično pogodio iz slobodnjaka, a izjednačili su nakon jedne dobre akcije. Suljić je uposlio raspoloženog Guliasvilija koji pogađa za 2:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Velež je krenuo žestoko u drugom poluvremenu i Haskić je u 50. minuti pogodio prečku. Napadi su se redali pred golom Širokog, ali je 15 minuta prije kraja bilo sve riješeno budući da je Velež ostao s igračem manje nakon što je Domić dobio drugi žuti karton.

Konačnih 3:2 za Široki postavio je Lukić s bijele točke u posljednjoj minuti utakmice.

Podsjetimo, ranije su se u polufinale Kupa BiH plasirali Zrinjski, Borac i Sloga Meridian.

Rezultat i strijelci:

Velež – Široki Brijeg 2:3 (Guliashvili 32′, 43′ – Chinedu 14′, Kpan 20′, Lukić pen. 90+2′)