21.9 C
Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Široki Brijeg pobijedio Sarajevo, Chinedu zatresao mrežu sjajnim udarcem

Igrači Širokog Brijega i Sarajeva sinoć su odigrali prvu utakmicu 8. kola i veliki derbi Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je završen pobjedom Širokog Brijega minimalnim rezultatom 1:0.

Prvi su zaprijetili gosti. Avramovski je ukrao loptu i zašao sam pred golmana Tomića koji spašava svoj tim. Sarajevo je bilo opasnije na otvaranju utakmice, a u 11. minuti Široki Brijeg je imao šansu za vodstvo.

U 73. minuti domaći stižu u vodstvo. Vratar Šahinović je želio izbaciti loptu, pogodio je fudbalere ispred sebe, a Chinedu je stigao do nje i zatresao mrežu sjajnim udarcem za erupciju oduševljenja.

U narednom kolu Sarajevo igra protiv Zvijezde 09 dok će Široki Brijeg odmjeriti snage protiv Željezničara.