Derbi susret 18. kola Premijer lige BiH odigran je na stadionu Grbavica u Sarajevu a snage su odmjerili Zeljezničar i Široki. Kako su i najavljivali s Pecare da u Sarajevo idu po pobjedu to su na samom početku utakmice i pokazali da doista i imaju takve namjere.

Na samom startu su došli u odlične i izgledne prilike. Kontrolirali su igru i bili ambiciozniji što je rezultiralo golom Matea Marića i vodstvom od 0:1. Tu Široki nije stao i dalje je vrlo dobro pritiskao zadnju liniju domaćih te djelovao jako dobro na terenu sa nekoliko super dobrih prilika koje ipak nisu završile u mreži Željezničara. I domaći su imali neke šanse ali golman Miškić se pokazao pouzdanim pa je spriječio napadače domaćih da izjednače u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme ne donosi nikakav preokret osim par prvih minuta Željinog presinga, Široki ponovno uzima konce igre u svoje ruke i zapravo se vidjelo da Osim nema rješenje za postavku igre trenera Karačića. No kako je utakmica išla kraju trener Karačić radi neke izmjene koje su odmah urodile plodom jer su Stipe Jurić i Marko Pervan odmah reagirali na najbolji mogući način i povisili rezultat na visokih 0:3.

Ali da je nogomet zanimljiv sport pokazali su igrači Željezničara jer su u zadnjim minuta uspjeli zabiti dva gola i dovesti pobjedu Širokog u pitanje. Međutim vremena za još jedan gol nije bilo.

Željezničar – Široki Brijeg 2:3 (Lendrić 90+2., Bojo 90+3. – Marić 15., Jurić 84., Pervan 87.)