3.9 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Širokom pobjeda protiv Olimpika i nova tri boda koja ih drže u vrhu ljestvice

Široki je u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao na Pecari ekipu Olimpika sa 3:0, te je nastavio sa odličnim nastupima ove sezone.

Široki odlično otvara ovaj susret i u sedmoj minuti dolazi do vodstva. Jurilj je ubacio, a ove sezone sjajni Ikić zabija za 1:0.

Olimpik tri minute kasnije stvara prvu šansu. Handžić šutira, Miškić to sigurno hvata. Pet minuta kasnije gosti su imali još jednu veliku šansu, ali Miškić je sjajan.

Gosti iz Sarajeva su bili veoma opasni po gol Širokog. Novi pokušaj su imali u 25. minuti utakmice kada udarac Bajraktarevića ide tik pored gola.

Jurilj u 30. minuti propušta zicer za Široki, a nakon toga se utakmica malo smirila i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Drugo poluvrijeme otvoreno je velikom šansom za Maganjića koji iz oldične pozicije ne zabija pogodak.

Ipak, u 53. minuti Široki dolazi do drugog gola. Alen Jurilj je zabio na asistenciju Šabića za prednost od 2:0.

Nakon što je domaći tim postigao drugi gol Olimpik je krenuo nešto ofanzivnije. Imali su gosti više od igre i nekoliko pokušaja, ali Miškić je na golu radio odličan posao.

Široki je u nadoknadi postigao i treći gol preko Ikića za konačan rezultat susreta od 3:0.