19.9 C

Širokom velika pobjeda nad Željezničarom u Sarajevu

Nogometaši Širokog Brijega su u derbiju 17. kola Premijer lige BiH na Grbavici svladali Željezničar rezultatom 1:2.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu. Osmanković se u dvije minute dva puta našao u dobroj prilici, ali njegove udarce sjajno brani Zlomislić.

Gosti su se ubrzo oslobodili pritiska. U 11. minuti je nakon kornera probao Kovačević, a njegovu loptu u korner odbija Erić.

Dobru priliku Široki je imao u 15. minuti kada Bogičević griješi, ali Ćorić usporava napad i prilika propada.

Najbolju priliku Željezničar je imao u 21. minuti. Nakon odlične lopte Štilića loše je šutirao Krpić, da bi se lopta vratila Štiliću koji šutira pored gola.

Gledatelji su mogli uživati u otvorenoj utakmici s dosta prilika, a svoje bolje koristi Široki koji u 33. minuti dolazi do vodstva.

Barišić je ubacio, Erić i Pavić loše reagiraju što koristi Bagarić i pogađa za 0:1.

Samo dvije minute kasnije Veselinović nakon duela s Cipetićem i Zlomislićem pada u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Bjelica pokazuje na bijelu točku.

Jedanaesterac nije realizirao Krpić koji pogađa stativu.

Domaćin je nakon toga preuzeo inicijativu i prijetio po Zlomislićev gol, što je urodilo plodom pred sam kraj prvog poluvremena.

U 43. minut Ramović ubacuje loptu u kazneni prostor, a Štilić pogađa za 1:1.

U 45. minuti je Željezničar mogao i do potpunog preokreta. Alispahić je pucao, ali Zlomislić odlično brani i s 1:1 se odlazi na predah.

Domaćin je napadački otvorio i drugo poluvrijeme. Pokušali su Veselinović i Stevanović, a raspoloženi Zlomislić ne dopušta promjenu rezultata.

U 59. minuti Ćorić pogađa za novo vodstvo Širokog, ali pomoćni sudac signalizira zaleđe.

Gosti u 73. minuti pokušavaju preko Marića čiji udarac odlazi preko gola.

Željezničar je u 83. minuti imao najbolju priliku u drugom poluvremenu. Bojo odlično upošljava Zajmovića, ali on loše šutira i rezultat ostaje nepromijenjen.

U 89. minuti Bjelica nakon prekršaja Erića nad Bagarićem dosuđuje jedanaesterac za Široki Brijeg.

Jedanaesterac je izveo Dino Ćorić, koji je loptu poslao u jednu stranu, a golmana u drugu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Široki dolazi do velike pobjede.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović (od 85. minute Stanić), Pavić, Krpić, Ramović, Štilić, Bogičević, Alispahić (od 74. minute Bojo), Sadiković, Veselinović (od 66. minute Zajmović), Osmanković.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Matić, Barišić, Ćorić, Angelov (od 84. minute Jurić), Marić (od 74. minute Vukoja), Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin.