16.9 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Sjajni Real Madrid pobijedio Eintracht i peti put osvojio Superkup Europe

Nogometaši Real Madrida osvojili su europski Superkup pobjedom protiv Eintrachta iz Frankfruta u utakmici koji je odigran u finskom Helsinkiju rezultatom 2:0, što im je peti trofej u ovom natjecanju u povijesti kluba.

Njemački tim je nešto bolje otvorio utakmicu i imao je prvu veliku priliku u 14. minuti, no udarac Kamade u situaciji jedan na jedan s vratarom odlično je obranio Courtois.

Uzvratio je Vinicius tri minute nakon toga, ali je njegov udarac blokiran, da bi u 24. minuti Knauff probao još jednom pogoditi gol Kraljevskog kluba, no čuvar mreže aktualnog prvaka Europe još jednom je bio na visini zadatka.

U završnici prvog poluvremena, točnije u 37. minuti, Real Madrid stiže u vodstvo. Nakon kornera lopta je došla do Casemira, on je odlično vraća u peterac Eintrachta, a na pravom mjestu bio je Alaba koji pogađa za 1:0 i donosi prednost svom timu na poluvremenu. Mogli su igrači španjolskog kluba postići još jedan gol, ali je Benzema promašio dobru šansu u 41. minuti.

Pitanje pobjednika ovog susreta, nakon što to nije uradio u 41. minuti, riješio je Karim Benzema. Igrala se 65. minuta kada je trenutno vjerojatno i najbolji igrač svijeta postigao gol, uduplao vodstvo Kraljevskog kluba i tako im donio sigurnu prednost u završnici utakmice koji su kasnije zadržali i došli do trofeja.

Za Real Madrid je ovo peti trofej Superkupa Europe u povijesti, a ranije su titule osvajali 2002., 2014., 2016., i 2017. godine.

Uz Superkup Europe, Real će ove sezone napadati i tri trofeja u Španjolske (La Ligu, Kup kralja i Superkup), Ligu prvaka i Svjetsko klupsko prvenstvo.