9.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Slovačka iznenađujuće pobijedila favorizovanu Poljsku

Nogometaši Slovačke pobijedili su Poljsku rezultatom 2:1 u prvom susretu grupe E Europskog prvenstva.

Slovaci su prijetili iz kontranapada, a poveli su u 18. minuti. Robert Mak je predriblao dva poljska nogometaša, šutirao iskosa, pogodio stativu, a lopta se od poljskog vratara Wojciecha Szczesnyja odbila u gol.

U drugom poluvremenu, nakon samo 30 sekundi igre, Poljaci su došli do izjednačenja preko Karola Linettyja koji je, zaboravljen od slovačke odbrane, šutirao sa 6-7 metara i pogodio za 1:1.

Poljska je u 62. minuti ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Grzegorz Krychowiak, a šest minuta kasnije Slovaci su iskoristili brojčanu prednost i poveli 2:1. Nakon kornera strijelac je bio Milan Škriniar koji je s petnaestak metara pogodio donji desni ugao Szczesnyjevog gola.

Posljednjih desetak minuta, iako s igračem manje, Poljaci su stvorili nekoliko solidnih šansi, ali nisu uspjeli izjednačiti.