4.9 C
Petak, 26 travnja, 2024

Težak poraz BiH u Bukureštu, izgubili s 4:1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Bukureštu od Rumunije s 4:1 u posljednjem 6. kolu divizije B Lige nacija. Bh. tim nije imao rezultatsku važnost utakmice. Zbog toga je Ivaylo Petev na teren izveo izmiješan tim i na kraju je doživio težak poraz, piše Sportsport.ba.

Uvodnih 15 minuta utakmice nije ponudilo previše uzbuđenja, a prva je zaprijetila reprezentacija BiH. Adnan Kovačević nakon kornera gađa dobro, ali lopta odlazi izvan gola. Kovačević deset minuta kasnije zbog ozljede napušta utakmicu, a njegovim izlaskom kao da se poremetila malo obrana BiH koja je ispadala iz napada u napad. Man je u 26. minuti prvi put zaprijetio za Rumune, nije bio precizan, a zatim sedam minuta kasnije bh. tim ima dobar pokušaj. Demirovića je pogodila lopta nakon udarca Šarića, no Radu brani. Od 37. minute kreću ozbiljni problemi za BiH. Rumuni preko Dennisa Mana postižu gol za vodstvo od 1:0, kojeg nakon minute čekanja VAR potvrđuje.

Rumunija do kraja prvog dijela stvara još nekoliko velikih šansi. U 41. minuti Alibec izlazi sam pred Vasilja, obilazi ga, ali njegov šut s linije izbacuje Saničanin. Dvije minute kasnije Man šutira iz dobre pozicije, ali preko gola i na odmor se otišlo vodstvom Rumunije od 1:0. Uvodne minute nastavka pripale su reprezentaciji BiH. U 58. minuti izabranici Ivayla Peteva stvorili su dvije sjajne šanse. Prvo šutira Prevljak, brani radu, a zatim nakon kornera Saničanin promašuje iz dobre pozicije. Sedam minuta kasnije Gojak kasni na ubačaj s desne strane, a zatim Rumuni postižu pogodak. Puscas u 73. minuti povećava prednost na 2:0. Bh. tim se u igru vraća u 78. minutiutakmice. Dedić ga fenomelano pronalazi u kaznenom prostoru, a kapetan pogađa za 2:1 i vraća reprezentaciju u igru. Ipak, radost je kratko trajala. Već u idućem napadu Rumunija dolazi do gola za 3:1 i ponovno je loše reagirala obrana BiH. Točka na ovu utakmicu stavljena je u 86. minuti. Puscas pogađa za konačnih 4:1. Rumunima je ova pobjeda uzaludna jer su ispali iz B divizije, dok bh. tim ide u društvo najboljih.