17.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Tuzla City izgubio od AZ Alkmaara

Nogometaši AZ Alkmaara pobijedili su Tuzla City rezultatom 1:0 u prvom susretu 2. kola kvalifikacija Konferencijske lige, što je bh. predstavniku ostavilo nadu pred uzvrat za sedam dana.

Iako Tuzlaci nisu loše otvorili utakmicu, nizozemski tim je poveo u 12. minuti nakon kaznenog udarca koji je De Wit pretvorio u pogodak za 1:0.

U nastavku prvog dijela domaći su imali nekoliko solidnih šansi. Najbolju je u 35. minuti propustio doskorašnji nogometaš Milana Miloš Kerkez koji je s velike udaljenosti pogodio prečku.

Tuzla City je izveo nekoliko solidnih akcija, ali bez pravih šansi za izjednačenje.

Nizozemski tim je i u nastavku bio bolji rival, ali bh. viceprvak odolio je svim njihovim napadima i izborio je minimalan poraz koji im ostavlja solidne nade za uzvrat.

Uzvratna utakmica igrat će se za sedam dana na Grbavici.