8.8 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

U prvoj utakmici finala Lige Herceg Bosne košarkaši Gruda poraženi u Posušju

susjedskom derbiju 1. utakmice finala Lige Herceg – Bosne KK Posušje slavilo je protiv Gruda rezultatom 77:69, te su tako poveli s 1:0 u seriji na tri pobjede. Konačni pobjednik izborit će košarkašku Premijer ligu BiH sljedeće sezone.

Za Gruđane presudna je bila druga četvrtina u kojoj su Posušani napravili seriju od 16-6. Na poluvremenu rezultat je bio 11 poena prednosti za domaćina, 39:28. Drugi dio utakmice bio je ravnopravan u omjeru snaga gdje smo se u 3. četvrtini približili na 4 poena razlike u četvrtoj minuti te četvrtine, no Posušje do sredine četvrte četvrtine odmiče na 10 poena prednosti te su košarkaši Gruda uspjeli tu prednost smanjiti do konačnog rezultata.

Kod domaćina najbolji strijelac bio je Ivica Širić s 24 koša, a kod Gruda Marko Andrijanić s 25.

Po broju skokova na utakmici prednjačio je Zlatko Galić (HKK Grude) s 13 skokova, dok je najviše asistencija imao Ante Begić iz Posušja.

Druga utakmica finala bit će u Grudama u srijedu u 19 sati.