7.7 C
Subota, 20 travnja, 2024

Uvjerljiva pobjeda Hrvatske nad Bahreinom

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Bahrein s 28:18 u prvom susretu drugoga kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu. Na poluvremenu je Hrvatska vodila 13:8.

Već na otvaranju utakmice natjerali smo Bahrein na pogrešku, oduzeli loptu i golom Štrleka poveli 1:0. Raspoložen je i Šego na vratima, skinuo je čisti zicer i omogućio Kaubojima da nakon toga odu na 3:0. Nakon osam minuta igre Hrvatska je povela s četiri razlike, 5:1, a uskoro i +5, 6:1. Otvaranje iz snova! Čupić povisuje na šest golova prednosti, 7:1. Drugi gol na utakmici Bahrein postiže tek u 14. minuti susreta za 2:7. Dobar rezultat Červar koristi za odmaranje kapetana Duvnjaka.

U 22. minuti Hrvatska se vraća na sedam golova prednosti, 10:3, i to s igračem manje. Popuštanje naših u obrani iskoristili su igrači Bahreina i s dva laka gola smanjili zaostatak na 11:6. Nakon minute odmora Červar u igru vraća najjače snage. Do kraja prvog dijela Hrvatska nije uspjela povećati prednost i na odmor je otišla s pet pogodaka prednosti, 13:8.

Na otvaranju drugog poluvremena Hrvatska ima igrača više i s dva gola Horvata zaredom odlazi do novog vodstva od sedam pogodaka, 15:8. Martinović u 35. minuti, dok je Hrvatska s igračem manje bez Horvata, postiže gol za 16:9. U 41. minuti prvi pogodak večeras, a svoj drugi na ovom SP-u, postiže Jaganjac za 19:12. Sredinom drugog dijela dva gola Martinovića i Hrvatska vodi 21:14.

Šego upisuje 11. obranu na utakmici, zaustavio je seriju Bahreina od dva pogotka kod rezultat 21:16. Novi pogodak Martinovića u 55. minuti za 24:17. Hrvatska u 58. minuti prvi put na utakmici vodi s osam pogodaka prednosti, 26:18. Do kraja susreta ta se prednost povećala na +10, 28:18.