17.7 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Velež pobijedio Slobodu i izbio na drugo mjesto

Nogometaši Veleža svladali su Slobodu gostima rezultatom 1:2 u 22. kolu Premijer lige BiH. U uvodu utakmice igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, bez prilika i udaraca prema golu. Emir Jusić je u 21. minuti igrao rukom u kaznenom prostoru Slobode, a glavni sudac dosudio jedanaesterac za goste iz Mostara. Odgovornost je preuzeo Obren Cvijanović i sigurno pogodio za vodstvo Veleža.

Mogli su Mostarci pet minuta kasnije duplirati prednost, ali je lopta nakon udarca Nemanje Anđušića otišla pored gola. Sloboda se probudila pred kraj prvog poluvremena i u 43. minuti došla do poravnanja. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Saša Maksimović.

Kao i početak prvog, start drugog dijela nije donio uzbuđenja. Velež je zatim uspostavio terensku inicijativu koju je krunisao golom u 76. minuti. Dejan Georgijević je nakon izblokiranog udarca Omara Pršeša pospremio loptu u mrežu za novo vodstvo Mostaraca.

Sloboda je u rasponu od dvije minute ostala bez dvojice nogometaša. Najprije je u 79. Jusić zaradio drugi žuti karton, a zatim i Adnan Salihović.