7.7 C
Subota, 20 travnja, 2024

Velež upisao rutinsku pobjedu nad Posušjem

Nogometaši Veleža su upisali rutinsku pobjedu u Vrapčićima protiv Posušja rezultatom 2:0 u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Posušja su zaprijetili nakon kontranapada već u 2. minuti Begić je presjekao loptu krenuo sam prema vrataru Kačavendi. Odlučio ga je lobovati, ali je to loše uradio pa je vratar Veleža bez problema ulovio loptu. U 5. minuti se zatresla mreža gostiju kada je pogodio Zubanović, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Tri minute kasnije ponovo se u prilici našao Zubanović nakon udarca Ovčine, ali je šutirao u vratara Baćaka koji je odbio u korner. U 17. minuti vidjeli smo drugi poništen gol Veleža. Pogodio je Georgijević, ali ni on nije priznat zbog zaleđa.

Napadi Veleža su se konačno isplatili u 50. minuti. Rezervista Brandao je sjajno proigrao Georgijevića koji uz malo sreće matira Baćaka za veliko slavlje domaćih navijača.

Velež je i nakon vodećeg gola nastavio s napadima, a u 81. minuti je mostarska ekipa imala priliku za drugi pogodak iz penala. Barišić je hrvačkim zahvatom u kaznenom prostoru srušio Hasanovića, a sudac Šehović je pokazao na bijelu točku.

Brandao je preuzeo odgovornost, a vratar gostiju Baćak je pobijedio u psihološkoj igrici i obranio njegov udarac. Vratar Posušja se bacio u stranu u koju je pokazivao da će se baciti i uspio je na taj način nadmudriti najboljeg igrača Veleža.

Ipak, pet minuta kasnije Brandao se iskupio za promašeni kazneni udarac. Primio je loptu pred kaznenim prostorom, poigrao se sa dvojicom protivničkih igrača i pogodio dalji ugao Baćakovog gola za konačnih 2:0.

Narednu utakmicu Velež igra u četvrtak na stadionu Grbavica protiv grčkog AEK-a u drugom predkolu Konferencijske lige, dok Posušje za vikend dočekuje Sarajevo u drugom kolu Premijer lige BiH.