13.8 C

Velika pobjeda hrvatskih rukometašica: Sad se sve mijenja, početni kiks je “izbrisan”

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u gostima je pobijedila Češku sa 26:24 drugom kolu skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se u prosincu 2022. igrati u Sloveniji, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji.

Ovo je zbilja supervažna pobjeda naših rukometašica jer nakon šokantnog poraza od Ukrajine u Rijeci na otvaranju kvalifikacija, izgubljena utakmica od Čehinja uvelike bi kompromitirala ambicije za plasman na Euro 2022.

Imajući u vidu da je Francuska daleko najbolja reprezentacija u ovoj skupini i da će gotovo sigurno one biti broj jedan, a znajući da će na Euro po dvije ekipe iz svake grupe, ulazak u kvalifikacije s dva poraza sveo bi hrvatske šanse u domenu puke teorije. Tim više što u iduća dva kola, na proljeće, Hrvatska igra baš protiv te moćne Francuske.

Ključ je bila serija 4:0 u finišu prvog dijela

Srećom, izabranice Nenada Šoštarića podsjetile su na ona izdanja otprije godinu dana kad su osvojile brončanu medalju na Europskom prvenstvu. Naročito to vrijedi za igru prikazanu u drugom poluvremenu kada su slomile otpor Češke i stvorile nedostižnu razliku koju su domaće igračice pri kraju uspjele tek ublažiti, ne i dostići.

No, zato je krajem prvog dijela bilo neugodno. U jednom trenutku je Češka došla do četiri pogotka prednosti (14:10), ali tada Hrvatska radi seriju 4:0 i na odmor se otišlo s izjednačenih 14:14.
Na proljeće dvostruki obračun s Francuskinjama

U drugom dijelu se razbranila Tea Pijević, proradio je i napad, pa Hrvatska u 51. minuti ima 25:21 i činilo se da će lako do pobjede. No dvije minute prije kraja Čehinje dolaze na 25:24, ali potom Valentina Blažević pogađa iz sedmerca za konačnu potvrdu pobjede i ostanak u borbi za plasman na Euro.

Kod Hrvatske su Valentina Blažević, Dora Krsnik i Ćamila Mičijević postigle po pet golova, dok je kod Čehinja Marketa Jerabkova zabila 11.

U drugoj utakmici Francuska je slavila kod Ukrajine s 28:25, a kvalifikacije se nastavljaju u ožujku.