18.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

(FOTO) Velika pobjeda Plemića: HKK Zrinjski – OKK Spars 66:64

Košarkaši ekipe HKK Zrinjski su u okviru 20. kola Prvenstva BiH ugostili ekipu OKK Spars iz Sarajeva. Utakmica je odigrana u SD Bijeli Brijeg pred oko 300 gledatelja.

HKK Zrinjski – OKK Spars 66:64 (35-35) (23:18,12:17,17:20,14:9)

HKK Zrinjski: Soldo, Zovko, Naletilić, Pajić, Veljković, Zomislić, Đurašević, Čerkezović, I.Zlomislić, Čović, Podojak

OKK Spars: Mustapić, Vrbica, Polutak, Buza, Ramljak, Durnik, Abell, Livadić, Lakić

U Mostar ekipa OKK Spars došla je kao izraziti favorit u srazu protiv domaće ekipe HKK Zrinjski. Ulogu favorita gosti iz Sarajeva ruku na srce nisu  opravdali.

U prvoj četvrtini obje ekipe su ušle veoma oprezno, no rezultatski Plemići ipak dobijaju prvu četvrtinu. U drugoj četvrtini gosti nešto bolji ali Plemići su ravnopravni pogotovo je izražena njihova dobra igra u obrani. Drugu četvrtinu gosti prave manje pogrešaka i nešto su efikasniji od Plemića dobijaju četvrtinu 17:12 te rezultat poluvremena je glasio 35:35.

U trećoj četvrtini Plemići pružaju jak otpor ali gosti za nijansu precizniji u šutu te dobijaju treću četvrtinu 20:17. Četvrta četvrtina je nastavak neizvjesne i izjednačene igre obje ekipe, Plemići u posljednju minutu susreta imaju samo koš prednosti 65:64.Samo 11 sekundi prije kraja Plemići imaju 66:64

Na kraju ostao je rezultat 66:64 velika pobjeda nad favoritima ekipom Sparsa i novi bodovi za Plemiće.  Vrijedi istaći da je trener domaćih zaradio isključenje, te je utakmicu vodio pomoćni trener Zelenika.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su (bivši Plemić) Ramljak 20 koševa i 7 skokova ,  Abell 16 koševa,  te Mustapić 14 koševa i 3 skoka.

Kod Plemića istakli su se :  Podojak 16 koševa i 6 skokova, Pajić 13 koševa i 5 skokova, Soldo sa 10 koševa, i Veljković sa po 8 koševa i skokova.