(VIDEO) Ivica Zubac ostvario novi ‘double-double’ u pobjedi LA Clippersa, Bogdanović ispod prosjeka samo13 koševa

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, a LA Clippersi Ivice Zubca su pobijedili Portland Trail Blazerse sa 118-112, dok su Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića doživjeli težak poraz kod kuće od New York Knicksa.

LA Clippersi su u gostima nadigrali Portland Trail Blazerse, a Ivica Zubac je u 27:51 minutu na terenu zabio 12 koševa (šut iz igre 5/8) pridodavši tome 13 skokova, dvije ukradene lopte i jednu blokadu.

Norman Powell je bio najbolji strijelac Clippersa, koji su u trećoj četvrtini zaostajali čak 18 poena, on je zabio 22 od svojih 32 koševa u zadnjoj četvrtini, dok je Reggie Jackson dodao 24 koša i 12 asistencija.

Anfernee Simons izjednačio je svoj rekord u karijeri od devet trica upisavši učinak od 37 poena za Portland. Jerami Grant ubacio je 32 koša za Portland kojima je ovo peti poraz u šest utakmica.

New York Knicks su s visokih 140-110 razbili Detroit Pistonse, a do pobjede ih je predvodio Julius Randle sa svojim rekord sezone od 36 poena, sedam skokova i pet asistencija. Quentin Grimes, RJ Barrett i Jalen Brunson ubacili su svaki po 16 koševa, dok je Immanuel Quickley dodao 15 koševa za New York kojem je ovo tek druga pobjeda u šest utakmica.

Bojan Bogdanović je odigrao 19.22 minute za Detroit i u tom je vremenu upisao 13 koševa (šut iz igre 4/6, trice 1/2) i dvije asistencije. Isaiah Stewart bio je najbolji strijelac Pistonsa sa 19 poena.

I u zadnjoj utakmici odigranoj sinoć u NBA Dallas Mavericks su prekinuli niz od četiri poraza svladavši kod kuće sa 116-113 Golden State Warriorse.
Luka Dončić je utakmicu završio s triple-doubleom od 41 poena, 12 skokova i isto toliko asistencija. Tim Hardaway Jr. je dodao 22 ubačaja za Maverickse.
Kod Warriorsa Stephen Curry je postigao 32 pogodaka, a Klay Thompson je promašio tricu na zvuk sirene za kraj koja bi Golden Stateu donijela izjednačenje.