6.9 C
Nedjelja, 28 travnja, 2024

(VIDEO) Jakirovićevi momci ostavili dobar dojam

PRIPREMNI SUSRET – Bijeli u šarenom sastavu lako protiv blijedih Slovenaca, Jakirovićevi momci ostavili dobar dojam

Nogometaši Rijeke ostvarili su najuvjerljivu pobjedu pripremnog dijela i prvu u sklopu slovenskih priprema. Šareni sastav Sergeja Jakirovića uvjerljivo je nadigrao Bravo (0:3), osmoplasiranu momčad slovenskog prvenstva prošle sezone i ostavio dobar dojam na igralištu Čičare u ogledu u kojem su se izmijenjivali kiša i sunce.

Bravo – Rijeka 0:3

Prijateljska međunarodna utakmica: Bravo – Rijeka 0:3 (0:1). Sudac: Andrej Žnidaršič. Pomoćnici: Žunić i Beton. Strijelci: 0:1 Obregon (39′), 0:2 Ivanović (52′-11m), 0:3 Ampem (64′-11m).

BRAVO: Orbanić, Kavčić, Vodeb, Katinić, Šoanring, Stanković, G. Trdin, Selan, Hribar, Štor, Poplatnik. Još su igrali: Cverle, Hovnik, K. Trdin, Štravs, Ivanšek, Maher, Puconja, Porić, Zavnik, Al Rashidi, Fink, Vekić.

RIJEKA: Labrović, Bogojević, Krešić, Dujmović, Goda, Banda, Lepinjica, Grgić, Janković, Čabraja, Obregon. Drugo poluvrijeme: Zlomislić (77′ Todorović), Veiga, Smolčić (77′ Dujmović), Agić, Vukčević, Petrovič, Banda, Ampem, Liber, Ivanović, Gajzler.

Za razliku od vremena, toliko oscilacija u igri Bijelih nije bilo, obje momčadi Bijelih djelovale su kompaktno i poprilično poduzetno ne dozvolivši protivniku previše. Blaga opasnost za Riječane bio je tek Stanković. S druge strane Rijeka je u prvom dijelu imala raspoloženog Bogojevića i u nastavku Ivanovića. U očekivanom mnoštvu rotacija, cijeli je susret odigrao tek Banda i pokazao da je sve bliže prvom sastavu nakon što lani nije prošao pripreme po dolasku iz Djurgaredena.

Rijeka je susret započela u potpuno drugačijoj postavi u odnosu na Domžale, sa svih 11 “novih” igrača. Tako je loptu među vratnicama okusio kapetan Labrović, a u zadnjoj liniji iznenađujuće na mjestu desnog bočnog zaigrao Bogojević, sa stoperskim parom Krešić – Dujmović i Godom na lijevom boku. Banda i Lepinjica igrali su zadnje vezne igrače, krila Grgić (desno) i Čabraja (lijevo) s Jankovićem kao središnjim ofenzivcom i Obregonom kao najisturenijim igračem.

Susret je najavila jaka kiša, a na natopljenom terenu Bijeli su djelovali poduzetnije i okomitije premda velikih šansi i nije bilo prvih pola sata. Puno zanimljivije bilo je u završnici prvog poluvremena.

Trdinova greda

U prvoj trećini poluvremena Slovenci su imali dvije kontre bez prave završnice, a Rijeka se uglavnom orijentirala na ubačaje Bogojevića s desne strane. No, kako je utakmica odmicala Riječani su uspostavili bolju pas igru, a igrači Brava bili osuđeni na branjenje gola i preskakanje igre.

Prva prava šansa viđena je u 13. minuti kada je ubacio Grgić, a Goda s desetak metara pucao preko gola. U 28. minuti Obregon je ostao sam na lijevoj strani šesnaesterca i prizemno pucao, no Orbanić je dobro zatvorio bliži kut i zaustavio udarac s pet, šest metara.

Bijeli su digli intezitet igre u posljednjih 15-ak minuta prvog dijela, a inicijativu je najavio udarac Bogojevića (30′) nakon kornera Jankovića. Slovenci su ipak prvi stvorili najbolju šansu, u 37. minuti kapetan Gašper Trdin je volejem s desetak metara pogodio gredu nakon ubačaja iz kornera.

Samo minutu kasnije uzvratio je Grgić, lažnjakom se oslobodio pratnje te udarcem s 18 metara protegnuo izvrsnog Orbanića. Vratar Brava ipak nije mogao ništa u 39. minuti, Banda je sjajno podvalio loptu za Obregona, on između dvaju igrača izašao sam ispred vratara i iskosa pogodio bliži kut – 0:1. Do odmora sjajnu je priliku imao Grgić (45′).

Razlika u kvaliteti

U nastavak su Bijeli krenuli s deset novih igrača i Bandom te okupani suncem koje je provirilo podno Julijskih Alpi. Društvo Bandi na mjestu organizatora igre davao je Slovenac Petrovič, bokove su preuzeli Veiga i Vukčević, a mjesta centralnih braniča Smolčić i Agić. U vrhu napada zaigrao je mladi Gajzler, dok su ofenzivni trozubac iza njega činili Ampem, Liber i Ivanović.

Ton igri isprva je davao baš Ivanović, Rijeka je bila opet bolja, a sudac u kratko vrijeme dosudio dva jedanaesterca. U 51. minuti Gašper je gurno u šesnaestercu Ivanovića, a on sam izveo najstrožu kaznu, vratar je pročitao stranu, ali jaka i precizna lopta završila je u samom kutu – 0:2.

Riječani su mogli povisiti vodstvo u 62. minuti, Veiga je ubacio s desne strane, a Liber u padu pucao kraj vratiju. Minutu kasnije Ampem je bio zapažen u solo akciji, nanizao je dva igrača u šesnaestercu i dobro naciljao kut iz kojeg je vratar izvadio loptu. Inicijativa Rijeke urodila je novim golom, u 65. minuti kontakt nad Liberom sudac je okarakterizirao kao novi jedanaesterac, a Ampem bio siguran s “kreča” – 0:3.

Izlaskom Zlomislića kapetansku vrpcu preuzeo je Liber i imao najbolju šansu do kraja, u 78. minuti pucao je s 15-ak metara, a vratar ukrotio njegov udarac. Sve u svemu, viđena je velika razlika u kvaliteti dvaju sastava.