15.9 C
Nedjelja, 5 svibnja, 2024

(VIDEO) Krvavi incident i prekid u polufinalu Kupa Nizozemske

PREKID U NIZOZEMSKOJ. HULIGANI OŠTRIM PREDMETOM POGODILI ZVIJEZDU AJAXA I RAZBILI MU GLAVU
Feyenoord i Ajax susreli su se u polufinalu Kupa, no njihov susret je prekinut u 62. minuti
http://

http://

Feyenoord i Ajax susreli su se u polufinalu Kupa, no njihov susret je prekinut u 62. minuti nakon što je veznjak gostujuće ekipe Davy Klaassen pogođen s nepoznatim objektom s tribine na kojoj se nalaze domaći navijači.
http://

Incident se dogodio nakon što su se kapetani momčadi Dušan Tadić i Orkun Kokcü posvađali u blizini navijača Feyenoorda. Nastala je gužva, a navijači su krenuli gađati igrače. Klaassen je pogođen i počeo je krvariti, a utakmica je odmah prekinuta.
http://

U trenutku prekida Ajax je vodio 2:1, a upravo ga je Klaassen doveo u vodstvo. Prvi gol na susretu zabio je Tadić u 14. minuti, a domaćin je odgovorio preko Gimeneza u drugoj minuti sučeve nadoknade prvog poluvremena. Klaassen je u 51. minuti zabio za novo vodstvo gostiju, a onda nastradao deset minuta kasnije.
http://

Pomoćni trener domaćeg sastava John de Wolf obratio se publici na De Kuipu zatraživši njihovu pomoć.

“Navijači, koristite svoj um, očajnički nam je potrebna vaša podrška,” kazao je. Međutim, susret je potom još jednom prekinut na nekoliko minuta zbog vatrometa domaćih navijača.

Na koncu je Ajax slavio sa 2-1. Sve najvažnije dogodilo se prije prekida. Gosti su poveli u 14. minuti golom Dušana Tadića, izjednačio je Santiago Gimenez u sudačkoj nadoknadi, a za novo vodstvo “Kopljanika” zabio je Klaassen deset minuta prije nego što je pogođen u glavu.

U posljednjim trenucima susreta Ajax je ostao s igračem manje nakon što je isključen Kenneth Taylor.

Ajax će u finalu igrati protiv PSV-a koji je u utorak na gostovanju pobijedio trećeligaša Spakenburg sa 2-1,

Gabriel Gutierrez (43) i Patrick van Aanholt (46) zabili su za PSV, dok je Dwaye Green zabio zua domaćine u 59. minuti.

Finale je 30. travnja na stadionu De Kuip u Rotterdamu.