12.7 C
Petak, 26 travnja, 2024

(VIDEO) Nogometaši Real Madrida drugi su polufinalisti Lige prvaka, Bayern ostao bez polufinala

BAYERN – VILLARREAL 1:1 (Lewandowski 52′ /Chukwueze 88′)

MÜNCHEN Stadion Allianz Arena. Gledatelja 75.000. Sudac: Slavko Vinčić (Slovenija).

STRIJELCI: 1:0 – Lewandowski (52), 1:1 – Chukwueze (88).

BAYERN : Neuer – Pavard, Upamecano, Hernandez (od 87. Davies) – Sane, Kimmich, Goretzka, Coman – Musiala (od 82. Gnabry), Müller (od 90. Choupo-Moting) – Lewandowski. TRENER: Julian Nagelsmann

VILLARREAL : Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Estupinan – Parejo (od 90. Aurier), Capoue, Coquelin (od 84. Chukwueze) – G. Moreno, Danjuma (od 84. Pedraza), Lo Celso. TRENER: Unai Emery

PRVA UTAKMICA: Villarreal – Bayern 1:0
http://

Villarrealu je ovo drugo polufinale Lige prvaka u povijesti. Ondje čeka boljeg iz dvoboja Manchester Cityja i Atletico Madrida koji će u srijedu na svom stadionu pokušati nadoknaditi gol zaostatka iz prve utakmice.
Nogometaši Villarreala postali su prvi polufinalisti Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici četvrtfinala u Muenchenu odigrali 1-1 protiv domaćeg Bayerna i tako obranili prednost od 1-0 iz prve utakmice.

Bayern je do vodećeg pogotka stigao u 52. minuti, kad je svoj 13. pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka postigao Robert Lewandowski. Villareal je u polufinale odveo Nigerijac Samuel Chukwueze koji je u 88. minuti realizirao kontranapad, samo četiri minute nakon što je ušao u igru.

REAL MADRID – CHELSEA 2:3 (Rodrygo 80′, Benzema 96′ / Mount 15′, Rüdiger 51′, Werner 75′)

(prva utakmica 3:1)
http://

REAL MADRID : Courtois – Carvajal, Nacho (od 88. L. Vazquez), Alaba, Mendy (od 78. Marcelo) – Kroos (od 73. Camavinga), Casemiro (od 78. Rodrygo), Modrić – Valverde, Benzema, Vinicius Jr. (od 115. Ceballos)

CHELSEA : Mendy – James, Thiago Silva, Rüdiger, Alonso – Kante (od 100. Ziyech), Loftus-Cheek (od 106. Saul Niguez), Kovačić (od 106. Jorginho) – Mount, Havertz, Werner (od 83. Pulišić)
Deset minuta prije kraja uzvratnog četvrtfinalnog dvoboja Real Madrid noktima se držao za rub provalije, nekim čudom preživio i na koncu se preokretom ipak pridružio Villarrealu na “final fouru” Lige prvaka. Branitelj naslova Chelsea nalazio se na pragu senzacije već na ulasku u drugo poluvrijeme, poslije 70 minuta meča držao je u rukama golemo 3-0 vodstvo, ali nije znao dokrajčiti suparnika i ubiti utakmicu.

Za proboj u još jedno polufinale uz nikad slađi poraz najveće zasluge ponovno pripadaju staroj gardi. Luka Modrić je trademark potezom, vanjskom felšanom loptom, servirao savršenu asistenciju strijelcu Rodrygu u 80. minuti.