16.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Visokih 7:0 HŠK Posušja za jesenski naslov prvaka!

Današnja pobjeda HŠK Posušja nad FK Budućnosti iz Banovića osigurala je titulu jesenskog prvaka m:Tel 1. lige Federacije BiH.

Nije dugo trebalo čekati na prvi gol. Sjajna akcija domaćih koju u gol pretvara mlada posuška uzdanica Ivan Bešlić. Udarac sa nekih 12 metara uz samu vratnicu gostujućeg vratara. Neobranjivo. 1:0 za HŠK Posušje.
29. minuta, jedamaesterac za domaće. Izašao je na jednu loptu gostujući vratar ali umjesto lopte pokupio je i jednog posuškog igrača pa je glavni sudac bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Lučić je bio precizan i doveo Posušje do prednosti od 2:0.
Sljedeći gol djelo je solo akcije Dominika Begića. Oduzeo je loptu na 30 metara od gola, prošao jednog igrača i snažno je uputio lijevom nogom u gornji lijevi kut. Zaista sjajan pogodak mladog Begića!

U početku drugog poluvremena igra se malo smirila sve do 59. minute. Centaršut Lučića s lijeve strane, a Marin Vranjić zabija glavom za visokih 4:0.

Posušje konstantno napada, a u 80. minuti ponovno zabija. Strijelac je Ivan Bešlić kojemu je ovo drugi pogodak danas. Asitent je danas rastrčani Josip Serdarušić.

U 85. minuti imali su i gosti priliku za gol, no kad se prođu sve prepreke, Marko Galić pokazuje zašto se toliko priča o njemu u poslijednje vrijeme. I danas je sačuvao svoju.

U 89. minuti Marin Vranjić postiže svoj drugi pogodak danas. Bomba sa nekih 30 metara.

Još jedan pogodak HŠK Posušja. Centaršut Stipića, Josip Serdarušić puca neprecizno, a na odbitak nailazi Šiško i zabija za velikih i nevjerojatnih 7:0.

HŠK Posušje zasluženo odlazi na odmor s titulom jesenskog prvaka m:tel 1. Lige Federacije BiH na ponos svih Posušanki i Posušana.