15.5 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Zdravko Mamić u svom stilu komentirao težak poraz protiv Španjolske i ispadanje Hrvatske s Eura

Hrvatska nogometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što je u susretu osmine finala u Kopenhagenu pred 25.000 gledatelja nakon produžetaka izgubila od Španjolske sa 3-5.

Nakon nevjerojatne drame i brojnih obrata, “Furija” je nakon produžetaka slomila “Vatrene” izborivši plasman u četvrtfinale. Bila je to “luda” utakmica u kojoj su “Vatreni” poveli, “Furija” je uzvratila s tri gola u nizu, da bi Hrvatska golovima u 85. i 90+2. minuti uspjela izboriti produžetak. Nažalost, u dodatnih pola sata Španjolska je zabila dva gola za konačnih 5-3.

Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola Pedrija, izjednačio je Sarabije u 38. minuti, “Furija” je preokrenula rezultat u 57. minuti preko Azpilicuete, a Španjolci su u 77. minuti poveli 3-1 golom Ferrana Torresa.

Tračak nade svjetskim doprvacima vratio je Mislav Oršić u 85. minuti, a ludilo na Parken stadionu izazvao je Mario Pašalić izjednačivši u drugoj minuti sudačke nadoknade na 3-3. Nažalost, Španjolci su se vratili u vodstvo u 100. minuti golom Alvara Morate, a samo tri minute kasnije Mikel Oyarzabal je zabio za 5-3.

Javio se i Mamić

Utakmicu Hrvatske pratio je i nekadašnji dopredsjednik HNS-a Zdravko Mamić, a nakon utakmice ostavio je svoj komentar na Facebooku.

“Hrvatska je zemlja s 200 000 iseljenih u zadnjih pet godina, 160 000 nezaposlenih, 350 milijardi kuna duga i manje od 4 milijuna stanovnika. Ali kada se na zelenom terenu igra 11 protiv 11 s jednom loptom, najbolji smo influenceri, ambasadori i umjetnici sporta na svijetu, jer sad već svi znaju da je u Hrvatskoj svetinja samo jedna. Budimo ponosni na igrače hrvatske reprezentacije, te zahvalni što svjedočimo zlatnom dobu hrvatskog nogometa! Vivat Croatia”, napisao je Mamić na svom Facebooku.