Danas je u Mostaru odigrana utakmica 1/4 finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine između nogometaša HŠK Zrinjski i FK Tuzla City. Plemići su dobro otvorili utakmicu. Već u 4. minuti mogli su stići do vodstva, ali udarac Jakovljevića zaustavlja vratar Tuzle.

U 16. minuti Zrinjski je stigao do vodstva. Udarac Jakovljevića koji pogađa nebranjeni dio mreže gostiju iz Tuzle za prednost Plemića od 1:0. Do kraja prvog dijela utakmice Zrinjski je pokušavao stići do drugog pogotka, ali dobra obrana Tuzlaka uspješno je rješavala udarce nogometaša Zrinjskog.

Na odmor se odlazi s rezultatom 1:0.

U drugom dijelu smo vidjeli dva pogotka, prvo je Ubiparip sjajnim pogotkom za Tuzla City poravanao rezultat, da bi nakon slobodnog udarca Fejzić je odbranio jedan udarac igrača Zrinjskog, a na odbijenu loptu natrčao je Ćorluka koji pogađa za 2:1.

Plemići su se ovom pobjedom plasirali u polufinale Kupa BiH.

HŠK Zrinjski: Soldo, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Barbarić, Jakovljević, Ibanez, Rustemović, Mišković, Filipović, Tičinović.

FK Tuzla City: Fejzić, Efendić, Beganović, Sarčević, Hadžanović, Hasanović, Nukić, Leković, Ubiparip, Sesar, Morris.