16.9 C
Srijeda, 1 svibnja, 2024

Zvjezdana noć Karima Benzeme i velika pobjeda Reala protiv prvaka Europe

Nogometaši Reala pobijedili su na Stamford Bridgeu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka ekipu Chelseaja rezultatom 3:1 i tako su napravili veliki korak ka polufinalu elitnog europskog nogometnog natjecanja.

Da nas očekuje fantastično prvo poluvrijeme nagovijestio je Vinicius Junior već u 10. minuti kada je iz jednog kontranapada pogodio prečku. Uzvratio je James pet minuta kasnije, ali ga je sjajnom obranom zaustavio Courtois.

Vinicius Junior je potom bio gotovo nezaustavljiv za obranu Chelseaja pa su ga u 16. minuti u posljednjem trenutku spriječili da postigne gol, a spasa aktualnom prvaku Europe nije bilo pet minuta kasnije kada je Brazilac centrirao, a Benzema lijepo pogodio glavom u rašlje za 0:1.

Potpuni šok za Chelsea dogodio se tri minute kasnije kada je sinoć raspoloženi Benzema ispratio idealan centaršut Modrića i savršeno glavom pogodio tako da golman nije imao nikakvih šansi. Mogao je Real u 33. minuti i do trećeg gola, ali je Mendy obranio udarac Carvajala, dok je Silva s druge strane udarcem glavom nakon kornera loptu poslao nekoliko centimetara iznad prečke.

Pet minuta prije kraja izuzetno sadržajnog prvog poluvremena uspio je Chelsea smanjiti. Jorginho je poslao odličan centaršut, a Havertz je ispratio asistenciju i glavom pospremio loptu u mrežu za 1:2. Vrijedi istaći da je Benzema dvije minute kasnije promašio veliku šansu da ostvari hat-trick budući da je njegova lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča Real je ponovo došao do gola. Mendy je napravio veliki kiks, neumoljivi Benzema bio uporan, oteo loptu i mirni je poslao u praznu mrežu pa je tako kompletirao hat-trick koji mu je ranije umakao.

Krenuo je Chelsea potom potpuno ofanzivno pa su se redale prilike pred golom Reala. Prvo je Azpilicueta dobro šutirao, ali je golman Reala izvadio loptu iz rašlji. Zatim je u prilici bio Lukaku koji je za malo bio neprecizan, baš kao i Mount minut kasnije nakon udarca iz daljine. Posljednju šansu na utakmici imao je James, ali je ponovo Cuortois bio na nivou te je ostalo konačnih 1:3.

Revanš između Reala i Chelseaja na programu je u utorak na stadionu Santiago Bernabeu u Madridu.