16.9 C

Anes Mašić: Plemić koji je zaslužio sveti dres

Jučer je HŠK Zrinjski svladao FK Tekstilac rezultatom 7:1, Reći će neki da je to i očekivano jer je Tekstilac niži rang, ali danas nikome nije lako dati toliko pogodaka, a četiri od njih zabio je Anes Mašić.

Anesa pratim od dana kada je došao u mlađe kategorije HŠK Zrinjski i već tada se vidjelo da se radi o velikom talentu. Sjećam se i njegovog debija za prvi tim i znam koliko mu je to značilo. Neki su prije njega dobijali šansu zaigrati za Zrinjski, a on je strpljivo čekao svoju šansu.

Otišao je u Gošk i tamo radio ono što najbolje zna, a najbolje zna zabijati golove. Bio je prvi strijelac lige FBiH, a ni to nije nimalo lako, naprotiv. Spletom okolnosti ovu sezonu se vratio u Zrinjski i napokon dobio šansu kakvu je već prije zaslužio. Šansu je iskoristio i donio je Plemićima svojim pogocima važne bodove. Svoje golgetersko znanje potvrdio je jučer s četiri pogotka i tako razveselio sve one koji su u njega vjerovali. Vjerovali su prije svega navijači i čovjek koji piše ovaj tekst.

Nikada neću zaboraviti ni emocije kada je još kao junior zabijao za Zrinjski i kako se pobjednički okretao prema dijelu tribine odakle ga je pratila njegova obitelj. Svi oni skupa s Anesom su zaslužili da dođe njegovih pet minuta. Srećom došlo je ček i više od od tih pet minuta i neka traje..