10.5 C
Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Blijeda Hrvatska remizirala sa Češkom

Nogometaši Hrvatske i Češke podijelili su bodove u Glasgowu u drugom kolu Eura odigravši neriješeno 1:1 pa će se tako putnici za osminu finala znati tek nakon posljednjeg odigranog kola.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prva je zaprijetila Češka nakon što je Livaković obranio loš udarac Schicka iz blizine. Pet minuta kasnije uzvratio je Perišić, ali je Vaclik bio oprezan.

U 33. minuti penal za Češku. Lovren je laktom udario Schicka, a sudac Del Cerro je nakon konsultacije s VAR-om dosudio najstrožu kaznu za Češku. Siguran s bijele točke bio je upravo Schick za 1:0.

Češka je i do kraja prvog poluvremena kontrolirala igru te su imali zasluženo vodstvo protiv vrlo loše Hrvatske u prvom poluvremenu.

Samo što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu, izabranici Zlatka Dalića su došli do izjednačenja. Perišić je sjajno pobjegao i potom slomio svog čuvara prije nego što je uputio neobranjiv udarac za 1:1.

Očekivala se da će ovaj gol dati Hrvatima krila i da će bez problema doći do preokreta. Međutim, Česi su i dalje igrali disciplinirano u obrani, dok su Hrvati jalovo napadali.

Najbliži golu za preokret bio je Vlašić u 73. minuti. Primio je loptu u šesnaestercu, sjajno se zagradio i u padu šutirao s 12-13 metara, ali lopta je prohujala pored gola. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je ostalo konačnih 1:1.

Češka je ostala na prvom mjestu grupe D i sada ima četiri boda, Englezi su drugi s tri, Hrvati s bodom su na trećoj poziciji, dok su Škoti na dnu bez bodova. Međutim, Engleska i Škotska svoj meč drugog kola igraju tek večeras u 21 sat. Posljednje treće kolo grupe D igra se u utorak, a u isto vrijeme igrat će Hrvatska i Škotska te Engleska i Češka.