16.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Borac pobijedio Leotar u Trebinju, s tribina odjekivali uzvici ‘lopovi, lopovi’

Nogometaši Borca pobijedili su Leotar u Trebinju u utakmici 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0 i tako došli do trećeg uzastopnog trijumfa u domaćem prvenstvu.

Nakon što su na početku susreta obje ekipe igrale tvrdo i više pažnje posvetili svom golu, prvu pravu šansu bilježimo u 35. minuti kada je Jurilj s pet metara promašio veliku priliku, da bi šest minuta nakon toga imao još jednu priliku, ali mu je golman Leotara obranio.

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, a pobjednik je odlučen u nastavku susreta.

Odlučujući trenutak utakmice se desio u 63. minuti kada je Mrkaić ostavio povratnu loptu za Spremu, a ovaj pogađa za 1:0 i donosi veliko slavlje gostujućim igračima.

Da će Borac doći do pobjede bilo je jasno u 68. minuti kada je Uzelac dobio dva žuta kartona, odnosno crveni, nakon čega je i trener domaćih Maksimović dobio direktan crveni karton i morao je napustiti klupu. S tribina su se mogli čuti uzvici ” lopovi, lopovi”, jasno nezadovoljne domaće publike.

Do kraja utakmice Borac je sačuvao stečeno vodstvo i došao do pobjede, 10. u ovoj sezoni, a oni se sada nalaze na trećoj poziciji sa 33 osvojena boda, koliko ima i Široki Brijeg i tri manje od prvoplasiranog Zrinjskog koji uz to ima i utakmicu manje.

S druge strane, Leotar je ostao na 10. poziciji sa 18 osvojenih bodova, dva više od posljednjeplasirane Slobode i bod više od Igmana koji je na 11. poziciji. Za kraj jesenjeg dijela prvenstva, Borac će igrati protiv Zrinjskog u Mostaru, a Leotar protiv Sarajeva, također u Trebinju.