18.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Dan kada se na Poljudu ukazao Blaž Baka Slišković

Na današnji dan prije 35 godina, 21.03.1984., HNK Hajduk Split je izborio polufinale Kupa UEFA pobjedom na Poljudu nad AC Sparta Praha 2:0 (0:1). Prvu utakmicu u Pragu Bili su izgubili sa 1:0. U uzvratu na prepunom Poljudu (40.000) Spartu je načeo Gudelj pogotkom u 18. minuti.

Stiskao je Hajduk, ali nije išlo te je utakmica ušla u produžetke. Drama. Jedan gol Sparte srušio bi snove Poljuda. I onda, u 119. minuti, ukazao se Blaž Baka Slišković te postigao pogodak za povijest, za najveći uspjeh Hajduka u euro natjecanjima, te izazvao erupciju Poljuda.

U polufinalu Hajduk je igrao protiv Tottenham Hotspur. Na Poljudu su Bili slavili sa 2:1 a u uzvratu su poraženi sa 1:0. Gol u gostima je presudio.

Hajduk, možda i najjači u povijesti, na Poljudu je protiv Sparte istrčao u sastavu: Simović-Cukrov, Šušnjara, Gudelj, J.Čop, Rožić, Vulić, Slišković, Jerolimov (od 75. D. Čop), Ćelić, Prekazi. Trener: Pero Nadoveza.